Forskel mellem versioner af "Hjælp:Hjælp"

Fra Ringsted Wiki
Spring til navigation Spring til søgning
Linje 15: Linje 15:
 
| <h2>Det bør du vide</h2>
 
| <h2>Det bør du vide</h2>
 
|-
 
|-
|valign="top" |
+
|valign="top"
| Det er meget simpelt. Vi forventer, at du har en historie at fortælle.  og så forventer vi naturligvis, at den historie bygger på historiske fakta.
+
Det er meget simpelt. Vi forventer, at du har en historie at fortælle.  og så forventer vi naturligvis, at den historie bygger på historiske fakta.
 
| valign="top" |
 
| valign="top" |
 
* [[Hjælp:Søg i RingstedWiki|Søg i RingstedWiki]]
 
* [[Hjælp:Søg i RingstedWiki|Søg i RingstedWiki]]

Versionen fra 22. nov 2012, 14:55

Hjælpesider

Her på hjælpesiderne kan du få svar på de mest almindelige spørgsmål. Vi vil gerne opfordre dig til at læse sektionen Det bør du vide, før du giver dig i kast med at skrive.

Hvis der er spørgsmål, du ikke kan finde svar på her, kan du med fordel søge hjælp i Wikipedia – Den frie encyklopædi.

Du er selvfølgelig også velkommen til at kontakte os for yderligere information.

Hvad forventer vi af skribenter?

|

Sådan kommer du igang

Det bør du vide

valign="top"
Det er meget simpelt. Vi forventer, at du har en historie at fortælle.  og så forventer vi naturligvis, at den historie bygger på historiske fakta.


Tilbage til Forside